Św. Paweł pisze: Odrzućmy uczynki ciemności. Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa.

Rz 13,11-14

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: Wakacyjna przerwa na Piasku


Gdy przyszliśmy 9 miesięcy temu do Kościoła Najświętszej Marii Panny na Piasku na modlitwę ze śpiewami z Taizé nie byliśmy pewni, ile jeszcze takich spotkań przed nami. Nie było do końca jasne, czy ktoś będzie chciał śpiewać, grać, przychodzić na próby, czy w ogóle ktoś będzie się chciał wspólnie w ten sposób modlić. Spotkania na Piasku odbywają się przecież dzięki zaangażowaniu ludzi z różnych wrocławskich parafii, nie ma "zadekretowanej" grupy odpowiedzialnej za Piasek, jest kilkoro miłośników Taizé i ich zapał. A jednak wbrew niesprzyjającym okolicznościom, dzięki nieustającej gościnności księdza Stanisława Pawlaczka i siostry Agneli comiesięczne modlitwy ze śpiewami z Taizé odbywały się przez cały rok akademicki 2012/2013.

Można powiedzieć: znowu się udało. Udało się, bo byli ludzie, którzy grali i śpiewali, bo byli ludzie, którzy przychodzili się modlić (i to całkiem spora grupa), bo może ta inicjatywa podoba się Panu Bogu? Przed nami wakacje i trzymiesięczna przerwa. Ale już dziś wiemy, że w pierwszą środę października spotkamy się znowu na Piasku, by śpiewać i dziękować Bogu za wszystko, czym nas obdarzył.
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl