Jezus mówi: Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich.

J 15,9-17

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: To jeszcze nie koniec


5 lipca drzwi Kościoła Najświętszej Marii Panny na Piasku były otwarte dłużej niż zwykle. Od 20:00 do 22:30 czuwaliśmy wspólnie z uczestnikami Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej.

Wieczór zaczął się od występu chóru "Sion" ze Słowacji. I tak język słowacki wprowadził nas we wspólne uwielbienie Boga. Zaraz potem rozpoczęliśmy modlitwę ze śpiewami z Taizé. Ze względu na gości z zagranicy śpiewaliśmy nie tylko po polsku, ale także po niemiecku, słowacku i angielsku. Wyjątkowo liczny był także nasz chór. Obecność uczestników Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej, piękna oprawa muzyczna sprawiły, że nasze nocne czuwanie było naprawdę niezwykłe. Ktoś powiedział, że wszystko to zawdzięczamy Duchowi Świętemu. I trudno się z tym nie zgodzić. To On jest Duchem Pojednania i Pokoju, On sprawia, że zupełnie obcy ludzie stają się na moment wspólnotą i mogą wspólnie trwać na modlitwie.

Chcielibyśmy, aby to doświadczenie dzielenia się modlitwą nie było tylko jednorazową akcją. Aby to nie był koniec naszych spotkań z chrześcijanami innych wyznań. W najbliższym czasie wyruszamy do Taizé, zimą na Europejskie Spotkanie Młodych w Pradze, ale mamy też nadzieję, że jeszcze kiedyś we Wrocławiu uda nam się spotkać na wspólnym czuwaniu - pokornym czekaniu na tchnienie Ducha.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania. Wielkie podziękowania dla Oli za przesłane zdjęcia!
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl