Św. Paweł pisze: Odrzućmy uczynki ciemności. Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa.

Rz 13,11-14

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: Spotkanie w Nairobi


W stolicy Kenii Nairobi trwa kontynentalne spotkanie młodzieży, organizowane przez Wspólnotę Taizé. Uczestniczy w nim ok. 6 tys. osób, przede wszystkim z kontynentu afrykańskiego.

We wczorajszej (27 listopada) medytacji brat Alois zwrócił uwagę, że w Afryce jest wiele osób, które nie poddają się zwątpieniu. Jak podkreślił szczególną rolę odgrywają tu kobiety, które z wielkim poświęceniem spełniają swoją rolę w społeczeństwie i rodzinie.

Na spotkaniu nie brakuje Polaków. Elżbieta z Katowic przyznaje, że od Afrykańczyków uczy się dzielić wszystkim, co ma. "Oni tutaj mimo swoich trudności mogą wielu zarazić optymizmem" - dodaje Elżbieta.

Posłuchaj: O spotkaniu w Nairobi

Spotkanie młodzieży w Nairobi jest kolejną stacją Pielgrzymki Zaufania organizowanej przez Wspólnotę z Taizé. Potrwa ono do niedzieli 30 grudnia. Towarzyszy mu hasło "Dzielić się nadzieją".

Źródło: Katolicka Agencja Informacyjna
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl