Św. Paweł pisze: Odrzućmy uczynki ciemności. Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa.

Rz 13,11-14

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: Radość serca - pełnia życia! Jesienne spotkanie Taizé w Krakowie


Od piątku 14 października do niedzieli 16 października 2011 roku w Krakowie odbyło się spotkanie dla osób odpowiedzialnych za punkty przygotowań do 34 ESM w Berlinie.

Do Krakowa przyjechali młodzi ludzie przygotowujący wyjazd do Berlina z całej Polski oraz Brat Marek z Taizé. Uczestnicy spotkania mieszkali u rodzin, które z radością zaprosiły ich do swoich domów. Przez trzy dni spotykali się w parafii św. Jana Kantego, aby wspólnie modlić się, ale również wymienić doświadczeniami jak przygotowywać wyjazd i uczestników na Europejskie Spotkanie Młodych.

Tematem rozważań była "radość serca jako pełnia życia". Uczestniczyli w modlitwach, grupkach dzielenia oraz warsztatach, których tematem była właśnie radość. W sobotę na modlitwy dołączyła również młodzież z całej archidiecezji krakowskiej oraz goszczące uczestników spotkania rodziny. W niedziele wszyscy uczestniczyli w parafialnej mszy świętej, a później wysłuchali niesamowitego wykładu księdza profesora Michała Hellera.
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl