Św. Paweł pisze: Odrzućmy uczynki ciemności. Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa.

Rz 13,11-14

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: Nowy Rok powitany na Piasku


Styczeń to miesiąc, w którym na Piasku coś się kończy i coś się zaczyna. Za nami Rzym. Miesiące przygotowań, nadziei, niepokojów i nagle jest już po wszystkim.

Ostanie autobusy wiozące młodych z ESM wróciły do Wrocławia wieczorem 3 stycznia. Z autokarów wysiedli trochę wymęczeni podróżą, ale chyba pełni dobrych wspomnień uczestnicy kolejnego etapu Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię.

Kilka relacji z przebiegu spotkania mieliśmy okazję usłyszeć po modlitwie w Kościele NMP na Piasku. Co łączyło te wspomnienia poza miejscem akcji? Wydaje się, że można by je zatytułować: «Boża pomoc w życiu pielgrzyma». Bo chyba każdy z opowiadających o Rzymie doświadczył Bożej pomocy, obecności w najmniej spodziewanych momentach. Te świadectwa pokazywały, że tam, gdzie nam brakuje sił, pomysłów, wyobraźni, tam pojawia się Bóg. Tak, jakby chciał nadrobić niedoskonałości człowieka, jakby chciał nam jasno pokazać, że słabość, niepewność nie jest dla Niego przeszkodą. Może to także dobra myśl na początek Nowego Roku na Piasku.

Już od dłuższego czasu na Piasku brakuje stałej grupy osób związanej z jednym duszpasterstwem lub parafią, która byłaby odpowiedzialna za przygotowanie modlitwy. Obecny rok akademicki zaczęliśmy od pytania, czy w ogóle będzie miał kto grać, śpiewać, przygotowywać kaplicę... I pojawili się ludzie. Zupełnie nieoczekiwanie ludzie gotowi prowadzić próbę śpiewu, drukować wprowadzenia, przygotowywać kaplicę. Wcześniej w zasadzie się nie znaliśmy, połączyła nas potrzeba modlitwy i kontynuacji czegoś, co we Wrocławiu trwa już 23 lata.

Ciągle brakuje nam pomocników, ciągle zadajemy sobie pytanie, a co z październikiem, czy będzie ktoś, kto odda jeden środowy wieczór w miesiącu, aby przygotować modlitwę dla 100 innych osób? Rzymskie świadectwa pokazały, że na razie nie ma sensu myśleć o październiku. Przed nami jeszcze wiele dobrego w tym roku akademickim. Do zobaczenia 6 lutego!
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl