Św. Paweł pisze: Odrzućmy uczynki ciemności. Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa.

Rz 13,11-14

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: Nowy rok akademicki 2012/2013 i rozpoczęcie przygotowań do ESM w Rzymie


3 pażdziernika 2012 r. w Kościele NMP na Piasku młodzi ludzie z Wrocławia, Oławy i Wołowa spotkali się na wspólnej modlitwie ze śpiewami z Taizé.

Honorowym gościem na modlitwie był diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Piotr Wawrzynek. W ten sposób rozpoczęły się w diecezji wrocławskiej przygotowania do ESM w Rzymie. W tym roku przygotowania do spotkania europejskiego są częścią różnych działań duszpasterskich związanych z rozpoczynającym się właśnie w Kościele Rokiem Wiary. We Wrocławiu działa już 9 punktów przygotowań (dokładna lista na stronach www.taize.fr), poza stolicą Dolnego Śląska punkty przygotowań rozpoczęły swoją działalność w Brzegu, Mirkowie, Wołowie i Oławie. W każdym z tych miejsc można się już zapisać na spotkanie w Rzymie i wziąć udział w modlitwie, rozmowach w małych grupach.

Następna wspólna modlitwa w Kościele NMP na Piasku odbędzie się 7 listopada 2012 r. o godz. 19:15. O 17:30 rozpoczyna się próba śpiewu. Zapraszamy!
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl