Jezus mówi: Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich.

J 15,9-17

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: List brata Aloisa na 25-lecie modlitw na Piasku


Drodzy przyjaciele z Wrocławia,

Z wiernością, od 25 lat, młodzi kolejnych już generacji spotykają się co miesiąc, aby modlić się wspólnie w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku. Ta regularna modlitwa tworzy między nami piękną i głęboką braterską komunię. Komunia ta jest cenna dla nas, braci z Taizé, ponieważ wiecie, jak bliscy są nam młodzi ludzie z Polski, a w szczególności ci z Wrocławia.

W chwili kiedy się gromadzicie, ja sam spotykam się z młodymi w Australii, a wkrótce także i w Nowej Zelandii – w miejscach, w których odbywają się etapy naszej Pielgrzymki Zaufania. Powierzam je Waszej modlitwie.

Przy okazji tej rocznicy, chciałbym się modlić z Wami w szczególny sposób tymi słowami: «Jezu Chryste, przez Ducha Świętego, jesteś zawsze z nami, jak światło, które nigdy nie gaśnie. Nas, ubogich i potrzebujących, posyłasz jako świadków Twojej Miłości do tych, których powierzasz naszej pieczy.»

Z braterskim pozdrowieniem, bliski każdemu i każdej z Was,
brat Alois
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl