Św. Paweł pisze: Odrzućmy uczynki ciemności. Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa.

Rz 13,11-14

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: Jak marznąć, to u metodystów


Co popycha ludzi do wspólnego śpiewania kanonów z Taizé w kościele uznawanym przez niektórych za najzimniejszy kościół Wrocławia?

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Od kilku lat w ramach tego tygodnia w czasie nabożeństw w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym wykonywane są śpiewy znane wszystkim miłośnikom małej burgundzkiej wioski. Nie inaczej było w tym roku. 25. stycznia w kościele przy ul. Worcella zgromadzili się przedstawiciele różnych chrześcijańskich wyznań, aby się razem modlić. Uczestnicy nabożeństwa nie tylko śpiewali razem kanony, mieli także okazję wysłuchać kazania ks. Aleksandra Radeckiego. I choć w zasadzie nie dało się zapomnieć o przejmującym zimnie, to radość ze wspólnej modlitwy i tak była spora.


Nabożeństwo ekumeniczne u metodystów byłoby zupełnie zwyczajne, gdyby nie było "Tezowiczów". Dzięki nim śpiewało się radośnie i żywo, i nawet duchowni zauważyli, że jest inaczej niż zwykle. Prawie połowę obecnych stanowiła "młodzież z Taizé", albo lepiej: z Piasku. Dzięki ich zaangażowaniu, śpiewaniu i po prostu ich obecności nabożeństwo było prawdziwie ekumenicznym świadectwem: razem śpiewajmy, módlmy się, słuchajmy słowa Bożego i pomóżmy sobie nawzajem, chociaż pochodzimy z różnych kościołów.

Może nabożeństwo było również znakiem, że w Tygodniu Modlitwy o Jedność Chrześcijan nie tylko spotkania duchownych są ważne.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyszli mimo mrozu. Dziękuję Staszkowi, który nawet po dwóch godzinach jeszcze z radością grał na gitarze. Dziękuję też tym, którzy zaprosili na Facebooku, zaproszenia dotarły nawet do Warszawy!

Dziękuję i cieszę się na następną modlitwę na Piasku (6. lutego)!

Thomas
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl