Jezus mówi: Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich.

J 15,9-17

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: Brat Wojtek na Piasku


Tego wieczoru w różnych kościołach Wrocławia działo się wiele dobrych rzeczy. Rekolekcje, wykłady... My na Piasku też mieliśmy swoje małe święto. 2 kwietnia modliliśmy się wspólnie z bratem Wojtkiem z Taizé.

Modlitwa odbywała się wyjątkowo w nawie głównej Kościoła NMP na Piasku. Przy ołtarzu po obu stronach krzyża pojawiły się ikony z czasów, gdy odpowiedzialnym za modlitwę na Piasku był brat Wojtek. Nasze spotkanie nie było jednak sentymentalną podróżą w przeszłość. Ewangelia zawsze dzieje się tu i teraz, więc i my mieliśmy szansę zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć to "dzianie się".

Brat Wojtek opowiadał o przygotowaniach do Europejskiego Spotkania Młodych w Pradze i do obchodów zbliżającej się setnej rocznicy urodzin brata Roger i 75 rocznicy powołania wspólnoty z Taizé. Jak to zwykle z braćmi bywa, takie przygotowania nie koncentrują się na celebrowaniu przeszłości, ale na aktywnym poszukiwaniu tego, co można dla Kościoła zrobić tu i teraz. Oczywiście, do tego poszukiwania zaproszeni są wszyscy chrześcijanie. Ewangelia już dziś (i chyba zawsze "wyłącznie dziś") może być dla nas inspiracją każdego dnia. Zobaczmy, czego potrzeba przede wszystkim tam, gdzie mieszkamy. Przebaczenia? Spotkania? Rozmowy? Wspólnej pracy? Jeżeli już to zobaczyliśmy, to do dzieła!
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl