Św. Paweł pisze: Odrzućmy uczynki ciemności. Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa.

Rz 13,11-14

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: Brat Alois: Europa musi być bardziej zainteresowana Afryką


- Afryka jest tak blisko Europy, że Europejczycy powinni się więcej interesować jej problemami - powiedział KAI brat Alois, przełożony Wspólnoty Taizé podczas Pielgrzymki Zaufania organizowanej przez Wspólnotę w Nairobi.

Według Brata Aloisa, Afrykańczycy mogą nas uczyć jak żyć radością nawet w trudnych warunkach i jak podejmować przeróżne inicjatywy dla przełamania kryzysów. To jest przesłanie, jakie według niego, można zabrać z Nairobi na Europejskie Spotkanie Młodych w Brukseli.

Posłuchaj: Brat Alois o spotkaniu w Nairobi

TŁUMACZENIE:
"Jako Europejczycy musimy być bardziej uczuleni na sytuację Afryki, wielką biedę, niesprawiedliwość. Afryka jest zbyt blisko, abyśmy ją ignorowali. A znamy ją tak mało. Przybywając tutaj nie poznajemy tylko problemów, ale też odkrywamy, że Afrykańczycy są w stanie zachować radość, nawet gdy przeżywają wielkie problemy i ponadto podejmować wiele inicjatyw."

W wieczornym rozważaniu brat Alois skupił się znaczeniu Biblii dla młodych Afrykańczyków. Podkreślał, że tylko starając się żyć na co dzień Słowem Bożym będziemy je rozumieli. - Kiedy czytamy Pismo Święte, spotykamy Chrystusa samego, słuchając Jego słów, nawiązujemy z Nim relację - mówił brat Alois.

Na wieczorną modlitwę przybył nuncjusz apostolski w Kenii abp Alain Lebeaupain. Przed modlitwą spotkał się z grupą młodzieży z Rwandy. Nawiązując do bolesnej przeszłości tego kraju podkreślił, że w życiu są chwile radosne i trudne, ale czasami właśnie te momenty trudne są o wiele bogatsze i dla nas bardziej wartościowe, również w aspekcie naszej wiary.

Źródło: Katolicka Agencja Informacyjna
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl