Św. Paweł pisze: Odrzućmy uczynki ciemności. Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa.

Rz 13,11-14

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: Brat Albert i modlitwa ze śpiewami z Taizé


Zaczęło się od próby śpiewu w Maciejówce. 16 czerwca o 14:00 w Kościele pw. św. Macieja spotkały się 4 osoby (w tym 3, które naprawdę potrafią śpiewać), żeby przygotować się do modlitwy w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn Brata Alberta. Pomimo niskiej frekwencji odważni śpiewacy i instrumentalista postanowili poćwiczyć śpiew na głosy (sopran, alt, tenor). Osobie nieśpiewającej takie podejście wydawało się lekko szalone (bo niby jak ten trzyosobowy chór miał sobie z tym poradzić), ale postanowiła się nie wtrącać.

Okazało się, że szaleństwo się opłacało. Wszelkie obawy co do jakości muzycznej modlitwy rozwiały się już podczas wspólnej próby z mieszkańcami schroniska. Panowie, którzy tego dnia świętowali odpust ku czci brata Alberta, bardzo energicznie włączyli się we wspólną modlitwę. I była to jedna z piękniejszych modlitw ze śpiewami z Taizé, jakie przeżyliśmy tego roku we Wrocławiu.

Było w niej wszystko, co w Taizé najważniejsze - prostota środków i siła wspólnotowego śpiewu. Bo na chwilę w prostej kaplicy staliśmy się małą wspólnotą, mogliśmy razem świętować i tworzyć jedność. Za ten przywilej bardzo mieszkańcom, wolontariuszom i pracownikom Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu dziękujemy!
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl