Św. Paweł pisze: Odrzućmy uczynki ciemności. Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa.

Rz 13,11-14

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: Br. Marek: Kościół w Belgii rozpoczął przygotowania do spotkania młodych w duchu Taizé


Od 29-go grudnia do 2-go stycznia Bruksela będzie gościć tysiące młodych ludzi z całej Europy i z innych kontynentów. Spotkanie będzie kolejnym etapem "pielgrzymki zaufania przez ziemię".

Przez pięć dni młodzi ludzie będą gromadzić się na modlitwie i chwili refleksji, by wspólnie odkryć na nowo Kościół jako zaczyn pojednania i przygotowywać przyszłość pełną pokoju ponad dzielącymi nas murami - podkreśla br. Marek z Taizé i dodaje, że stolica zjednoczonej Europy została wybrana nieprzypadkowo. "Belgia przeżywa w ostatnim czasie kryzysy wewnętrzne i duchowe. Myślę, że to spotkanie będzie jakimś małym światełkiem na drodze szukania rozwiązań tych kryzysów" - uważa.

Jak podkreślił br. Marek w tym roku na spotkanie w sposób szczególny zaproszeni są młodzi poznaniacy. "Nie jest tajemnicą, że Poznań zaprasza Taizé do tego, by zorganizować spotkanie europejskie w tym mieście. Kiedy? Na razie Bruksela, a potem zobaczymy" - mówi.

Z bratem Markiem z Taizé rozmawiał Maciej Gładysz z Radia Emaus: Wywiad z bratem Markiem

Spotkanie w Brukseli to już 31-e Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé. Odbywają się one zawsze na przełomie roku w jednym z europejskich miast. Do tej pory młodych pielgrzymów gościł już Paryż, Hamburg, Genewa, Zagrzeb, Barcelona a także Warszawa i dwukrotnie Wrocław.

Źródło: Katolicka Agencja Informacyjna
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl