Św. Paweł pisze: Odrzućmy uczynki ciemności. Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa.

Rz 13,11-14

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Aktualności: Bóg, który zaskakuje


Ostatnia modlitwa w Kościele NMP na Piasku i godziny ją poprzedzające była znakiem, że Bóg lubi nas zaskakiwać.

Po pierwsze na próbie śpiewu zjawiły się dziewczyny, które o modlitwie dowiedziały się z Internetu bądź z podsłuchanej przypadkowo rozmowy telefoniecznej. Być może samo odkrycie czegoś za pomocą internetu nie jest zaskakujące, ale zadziwiające jest, że dziewczyny były na tyle odważne, aby przyjść na próbę śpiewu, nie znając nikogo z obecnych tam ludzi.

A kolejna zaskakująca rzecz? To fakt, że w wielkim mieście około 70 osób jest gotowych spotkać się na wspólnej modlitwie i dać się porwać jej pięknu. Zawsze mnie zastanawia, jak to się dzieje, że ludzie po męczacych wykładach lub pracy są gotowi, zamiast przy ciepłej herbacie w domu, spędzać czas, modląc się wspólnie. Może dzieje się tak dlatego, że wszyscy podskórnie czujemy, że ta modlitwa to dla nas źródło życia. Dzięki niej stajemy się wrażliwsi na otaczający świat i bardziej świadomi tego, co naprawdę cenne.

I jeszcze jedno. Zatrzymując się na chwilę na Piasku, daliśmy szansę Panu Bogu. W ciszy, w śpiewie, w czytaniach rodziło się w nas coś, czego nie podejrzewaliśmy. Wyniesione z tej modlitwy skarby często nie są zauważalne na pierwszy rzut oka. Ale są w głębi nas. I wydają owoc w chwili, w której nawet nie będziemy sie tego spodziewać.
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl