Jezus mówi: Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich.

J 15,9-17

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Książki


Bóg może tylko kochać

"Bóg może tylko kochać" Brat Roger z Taizé

"Bóg nie może dawać niczego innego, jak tylko miłość, i nigdy nie zsyła cierpienia. (...) Dzieli ból wszystkich, którzy przechodzą ciężkie próby, i daje nam siły, byśmy nieśli pociechę cierpiącym."

Bóg pragnie naszego szczęścia, gdzie jednak źródło tej nadziei? Jest ono w komunii z Bogiem, żyjącym w samym centrum duszy każdego człowieka."

"Bóg może tylko kochać" - temu płynącemu z osobistego doświadczenia przekonaniu Brat Roger, założyciel ekumenicznej wspólnoty z Taizé, dawał wielokrotnie wyraz w swych wypowiedziach. Był zwiastunem obecności miłującego i przebaczającego Boga w dzisiejszym świecie, tak bardzo udręczonym brakiem miłości, pokoju i nadziei. Został zamordowany podczas wieczornego nabożeństwa w Taizé 16 sierpnia 2005 r. Pozostało jego przesłanie, przemawiające do serc wszystkich, którzy szukają Boga.

Książkę można kupić w Taizé lub zamówić w księgarni internetowej:
gloria24.pl


Czy widzisz przed sobą szczęście?

"Czy widzisz przed sobą szczęście?" Brat Roger z Taizé

Brat Roger przyjechał sam do maleńkiej wioski Taizé we francuskiej Burgundii w roku 1940. Miał wtedy dwadzieścia pięć lat. Sześćdziesiąt pięć lat później założyciel Wspólnoty z Taizé kreśli najważniejsze etapy swojej drogi i swoich wewnętrznych poszukiwań.

Autor wspomina spotkania z Matką Teresą, Janem XXIII, Pawłem VI i Janem Pawłem II. Ujawnia ciekawe szczegóły swoich odwiedzin u chrześcijan w krajach Europy Wschodniej w czasach prześladowań za wiarę oraz u ludzi ubogich na półkuli południowej. W swoich rozważaniach przywołuje na pamięć liczne starania podejmowane z myślą o pogłębieniu komunii i pokoju tam, gdzie wśród ludzi zaistniały rozłamy. Umocniony wiarą spotykanych osób, autor zaprasza Czytelnika do ufnego poszukiwania ewangelicznego szczęścia.

Książkę można kupić w Taizé lub zamówić w ksiegarniach internetowych:
gloria24.pl lub www.inbook.pl


Modlić się w ciszy serca - sto modlitw

"Modlić się w ciszy serca - sto modlitw" Brat Roger z Taizé

Brat Roger, założyciel Taizé, ostatnie poprawki do tej książki wprowadził na kilka tygodni przed śmiercią. Swoje poszukiwania Boga wyrażał w formie krótkich medytacji czytanych podczas modlitwy południowej, która codziennie gromadzi zarówno braci wspólnoty, jak i uczestników spotkań w Taizé.

W książce tej zebrano sto krótkich modlitw spisanych przez brata Rogera. Są w nich prośby pełne prostoty, jest uwielbienie Boga, jest także głębokie przekonanie, że człowiek – pomimo wątpliwości i wahań w wierze – pragnie komunii z Bogiem. Brat Roger zachęca nas, byśmy Bogu zaufali i kontemplowali Go w ciszy serca.

Książkę można kupić w Taizé lub zamówić w księgarni internetowej:
catholicus.pl


Pokój serca

"Pokój serca" Brat Roger z Taizé

«Ta książka została napisana dla wszystkich, którzy zawsze pragną żyć z pokojem w sercu, w radości, prostocie, miłosierdziu. Mając bardzo niewiele, czasem tylko kilka słów, które prowadzą do tego, co najistotniejsze, można dzień za dniem iść naprzód. Kiedy przeważa rozczarowanie i poczucie, że nasze kroki stają się ociężałe i niezgrabne, kiedy wspaniała ludzka nadzieja zanika, pokój serca jest potrzebny bardziej niż kiedykolwiek. Zapisałem strony tej książki zarówno dla siebie samego, jak i dla tych, którzy będą je czytali.» brat Roger z Taizé.

Książkę można kupić w Taizé lub zamówić w księgarni internetowej:
www.inbook.pl


Źródła Taizé

"Źródła Taizé" Brat Roger z Taizé

Druga wojna światowa już się na dobre rozpoczęła, kiedy w 1940 roku brat Roger - zupełnie sam i bardzo młody - osiadł w małej wiosce Taizé i zaczął przyjmować u siebie uchodźców. Nie mógł wtedy przewidzieć, że kiedyś dziesiątki tysięcy młodych ludzi ze wszystkich kontynentów przyjeżdżać będą co roku, tydzień po tygodniu, by spotkać się u boku wspólnoty, którą stworzył. Sześćdziesiąt lat później wszędzie w świecie nazwa Taizé przywodzi na myśl pokój, zaufanie i komunię.

Wskazując w tej małej książeczce na kilka źródeł, z których stale czerpie, brat Roger odsłania tajemnicę swej przygody wiary. Zwraca się bezpośrednio do każdego: "Ty, który pragniesz zgłębić tajemnicę swego serca". Nie ma tu ani jednego słowa, którego by przedtem sam nie przeżył. Na końcu książki mówi także do każdego brata wspólnoty: "Czy pozwolisz, by wzrastało w tobie życie wewnętrzne, które nie ma ani początku, ani końca? Zbliżysz się wtedy do bram ewangelicznej radości, a w niej się zakorzenia ludzka solidarność". Każdego brat Roger zaprasza by poszedł do źródeł, u których Bóg chce naszego szczęścia.

Książkę można kupić w Taizé lub zamówić w księgarni internetowej:
www.pallottinum.pl


Wybrać miłość

"Wybrać miłość" Brat Roger z Taizé

Biografia brata Rogera napisana przez wspólnotę z Taizé, będąca wyrazem nieskończonej wdzięczności za oddane bez reszty życie ich założyciela.

Zawiera fragmenty z jego książek i listów, jak również z wywiadu nagranego w 1992 roku, dotąd niepublikowanego.

"Wybrać miłość" to tytuł, jaki brat Roger zamierzał nadać nieukończonej książce, którą przygotowywał w ostatnich tygodniach życia – są zamieszczone w publikacji.

Książkę można kupić w Taizé lub zamówić w ksiegarniach internetowych:
www.mojeksiazki.pl lub gloria24.pl


Modlitwy na cały rok

"Modlitwy na cały rok" Taizé

"Modlitwy na cały rok" - to zapis wypróbowanych w Taizé słów, z podziałem na okresy liturgiczne. Mogą one wzbogacić wspólną modlitwę grup, a przede wszystkim modlitwę osobistą każdego z nas. Z głębokości ludzkiego serca promieniuje ukryta tęsknota. Wielu ludzi współczesnych, zamkniętych w anonimowych rytmach programów i rozkładów zajęć, nosi w sobie pragnienie tego, co rzeczywiście istotne - pragnienie życia wewnętrznego. Nic tak nie włącza w komunię Boga żywego jak wspólna modlitwa medytacyjna, z tym szczytem modlitwy, jakim jest śpiew trwający jeszcze w ciszy serca, kiedy człowiek zostaje sam. Gdy tajemnica Boga staje się dostrzegalna poprzez proste piękno symboli, gdy nie jest przytłumiona nadmiarem słów, wówczas wspólna modlitwa, daleka od monotonii i nudy, odsłania nam radość nieba na ziemi.

Książkę można kupić w Taizé lub zamówić w księgarni internetowej:
www.pallottinum.plKomentarze (0)

Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Może Ty to zrobisz?
Mała Wiosna
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd taka nazwa? Otóż słowami: "Ach, Taizé, ta mała wiosna" papież Jan XXIII określił ekumeniczną wspólnotę braci założoną przez brata Rogera w 1940 roku w małej burgundzkiej wiosce - Taizé.

www.taize.fr/pl